Náš klub je určený pre ľudí trpiacich záľubou a neskutočným obdivom k všetkým automobilom ruskej automobilky GAZ. Náš klub na členskej báze združuje výhradne majiteľov týchto automobilov. Vznikli sme ako prvý klub na Slovensku zaoberajúci sa exkluzívne touto značkou.
Tomáš Lipka, prezident klubu ( gazklub@gazklub.sk )

Ing. Jozef Gerža

GAZ Volga 21 S

Pekný deň, posielam príspevok o svojej Volge Oľge.

“Krásavica” bola podľa dokladov dovezená Motokovom do Prahy 21.3.1968. Predaná bola súkromnej osobe v Bratislave 7.8.1968. V roku 2003 bola v bazáre kúpená jednou reklamnou agentúrou a mala byt použitá na reklamu PLAY STATION 2 a potom ako výhra pre výhercu v nejakej súťaži. Pôvodná zelenkavá farba bola prestriekaná “AIR BRASOM” na “AUTO DUCHOV” (ručné maľovanie + striekanie) do tejto podoby, v akej je teraz. Agentúre akcia zrejme nevyšla, lebo “krásavica” bola odstavená nepojazdná a dlho na predaj. Jej cena bola závratná, lebo len prestriekanie na “Play Stationa ” stálo údajne 70-80 tis. Sk V tom čaše mala čísla BAA, ktoré platili len do konca roka 2004. Koniec roka 2004 sa blížil a vtedy, keďže inak by pravdepodobne išla do šrotu som sa ju rozhodol zachrániť a kúpiť ju . Boli s tým trocha problémy, jednak administratívne, jednak s odťahom, zaparkovaním a pod. Potom nasledovalo veľa, veľa roboty so zháňaním súčiastok a s jej spojazdnením. To sa vďaka dobrému známemu, ktorý sa na “21″ vyučil podarilo. Prvou bola myšlienka na jej prestriekanie. Aspoň nápisov, ale keď som zisťoval u autora, že len prestriekanie jedného by stálo cca 7.000,- Sk (sú tam štyri) uvažoval som radšej s celkovým prestriekaním. Ale potom keď som videl počas jazdy úžas mladých, keď videli hrdinov (strašidla) hry Plač Stati on 2 a úžas starších, keď videli auto svojej mladosti uvedomil som si, že je to vlastne obrazne povedané “spojenie nového a starého sveta , mladej generácie”. No a koniec koncov “prestrek” je jediný originál na svete, ktorý urobiť bola poriadna drina aj napriek možno “nijakej” umeleckej hodnote je mi ho ľúto zničiť.

VOLGA – OĽGA odvtedy spoľahlivo a dobre slúži. Aj keď ju používame len v lete, tá pohoda a pocit z jazdy stojí za všetky starosti. Na fotkách je ako svadobné auto, ktoré vozilo mladomanželov – nevestu, moju dcéru Radku.