Náš klub je určený pre ľudí trpiacich záľubou a neskutočným obdivom k všetkým automobilom ruskej automobilky GAZ. Náš klub na členskej báze združuje výhradne majiteľov týchto automobilov. Vznikli sme ako prvý klub na Slovensku zaoberajúci sa exkluzívne touto značkou.
Tomáš Lipka, prezident klubu ( gazklub@gazklub.sk )

Róbert Štempel

Volga 2410

Niečo o mne a Volgách!

 

S Volgou som sa prvý krát previezol ako dieťa. Otec bol policajt a mal so to šťastie a previezol ma na 24-ke VB.

Už vtedy ma to obrovské auto očarilo a nevedel som pochopiť, že prečo si také auto nemôžeme kúpiť! V 1988-mom som narukoval na vojnu do Malaciek na pohraničnú rotu k vodičom, kde veliteľ brigády mal 3102 bielu a veliteľ práporu 3102 čiernu! Veľmi som sa chcel dostať na Volgu ale bolo to veľmi ťažké. Po prevelení na RTZ-ku som mal to šťastie a mohol som dva týždne zastupovať vojačka na dovolenke na bielej 3102-ke! Šťastnejšieho vojačka pod slnkom nebolo keď som do nej prvý krát sadol. Čo potvrdzuje fotka z vojenčiny už na vebe. Vtedy som si povedal, že ak to bude raz možné určite také auto budem mať! Dlho som ju zháňa a stále nič! Tak som si postavil 2410-ku vo farbách VB.

Pri spojazdňovaní a zháňaní karburátora som na moju bielu lásku natrafil na bazoši a povedal som si, že tú musím mať. Na druhý deň som si požičal odťahovku a davaj pre ňu do Lučenca lebo na rýchlo som nevedel zohnať šoféra! 12.8 2013 splnil sa môj Volga sen ! Teraz je na rade Čajka, čomu moc neverím ale nádej umiera posledná !

 

s pozdravom ROBO !