Náš klub je určený pre ľudí trpiacich záľubou a neskutočným obdivom k všetkým automobilom ruskej automobilky GAZ. Náš klub na členskej báze združuje výhradne majiteľov týchto automobilov. Vznikli sme ako prvý klub na Slovensku zaoberajúci sa exkluzívne touto značkou.
Tomáš Lipka, prezident klubu ( gazklub@gazklub.sk )

Štefan Barboráš

GAZ Volga 24, GAZ Volga 2402, GAZ Volga 2410, UAZ 469

Volám sa Štefan Barboráš, bývam v Leviciach, tak aj ja mám Volgu 24 rok výroby 1975. Raz idem do obchodu a išiel som okolo hasičov pozerám do dvora ešte raz pozriem vidím dobre? Volgu 24 tak nič idem do toho obchodu  išiel som domov ubehol nejaký deň  povedal som ocovi že tam je Volga u hasičov a na druhý deň sme sa išli opýtať. Išli sme sa opýtať k hasičom či je na predaj. Chytili sme Veliteľa ako je to s tou Volgou ,že to má Ministerstvo vnútra patrí to pod Nitru dobre že to bude na dlho aj papierovačky. Potom sme tam chodili často či sa niečo pohlo. Veliteľ hovorí nič. Toto všetko trvalo vyše polroka. Nič sa nespravilo.

Nás tam už všetci poznali začo tam chodíme. Kde ja bývam tu vedľa vo vchode býva sused čo tam pracuje ako hasiča. Potom prišiel za na my že či máme záujem o tú Volgu? Áno máme. Aj to trvalo dlho potom prišiel so kúpnou – predajnou zmluvou toto podpíšte pozeráme s ocom je tam zlé krstné meno no nič hneď za ním to pošle do Nitry nech to opravia. Dobre. Potom prišiel šek vyplatiť to som vyplatil. Potom prišla obálka otváram, kúpnou –  predajnou zmluvou a veľký technický preukaz. Dobre. Ale Volgu som ešte nemal že o taký mesiac si môžeme zobrať prešli dva mesiace nič. Potom pán sused hovorí môžete si prísť pre Volgu. Dali sme lano a sme to odtiahli pred garáž. Potom sme ju dali do garáži. Ja som to bral ako bez ŠPZ ale bola len odhlásená. Potom rok stála v garáži a po roku začala od 1.7.2009 renovácia. V auguste 2009 som išiel na políciu sa opýtať čo sa dá robiť s papiermi, policajt  povedal že sa dá prihlásiť musel som  robiť aj Kontrolu originality za to že bola vyše roka odhlásená. Potom sa aj papiere vybavili. A píše sa máj 2010 už sa dokončuje renovácia  18.6.2010 som bol STK-EK a potom som sa bol ukázať prvýkrát s Volgou 26.6.2010 na zraze Škutovky .

Takto sme sa dostali k Volgám: oco mal v roku 1991 prvú  Volgu 24 Indenor ,potom v roku 1999 Volga 24 2x,v roku od 2000 do 2004 Volga 2410 a od 2008 do 2010 Volga 2410 bez papierov.

A tá to moja Volga 24ka je siedma v rodine a som rád že ju mám a zostalo to v rodine….viete aj vy sami ako to je  ktorý máte Volgy. A na záver som rád že som medzi vami veľa sa naučím z vašich skúsenostiach a ďakujem „precedovi“ (Lipo) že ma prijal medzi Vás ešte raz ďakujem a nech nám to slúži všetkým GAZy.