Náš klub je určený pre ľudí trpiacich záľubou a neskutočným obdivom k všetkým automobilom ruskej automobilky GAZ. Náš klub na členskej báze združuje výhradne majiteľov týchto automobilov. Vznikli sme ako prvý klub na Slovensku zaoberajúci sa exkluzívne touto značkou.
Tomáš Lipka, prezident klubu ( gazklub@gazklub.sk )

Lipo

GAZ Volga 21 S

Zdravím priaznivcov značky GAZ!

Niečo v krátkosti o mne. Som jedným zo zakladajúcich členov a prezidentom GAZ klubu Slovakia. Môj príbeh začal v roku 2006, kedy som sa stal vlastníkov mojej prvej Volgy 24 (1977). Vďaka tomuto skvelému auto som spoznal veľa fajn ľudí, čo ma viedlo k myšlienke založiť klub pre rovnako nadšených majiteľov áut značky GAZ. Klub vznikol na konci roku 2007 a od vtedy som jeho prezident.

Neskôr, v roku 2008, pribudla Volga GAZ 2410 (1987), ktorú som pôvodne kúpil kvôli čelnému sklu, nakoniec, za pomoci Denisa Šajgalíka, sme ju zrenovovali do prevedenia Verejná Bezpečnosť. Na konci roka 2009 som sa stal majiteľom Volgy 21 S, III. séria  (1962) v pôvodnom / nálezovom stave.

Keďže mojím snom bolo vlastnenie Volgy 21, tak v roku 2014 sa mi podarilo sa k takej dostať. Je to rok výroby 1968, III. Séria. Výborný stav,  krásna farba. Táto Volga je aktuálne mojim jediným kusom vo vozovom parku čo sa týka áut. K volge v roku 2017 pribudla aj ruská motorka Dneper MT9.

Lipo